služby


Naše služby pro prodávající

Z vlastní zkušenosti vím, že pokud je prodejní cena bytu stanovena správně a kvalifikovaný realitní makléř se stará o průběh prodeje, netrvá hledání kupujícího déle než dva měsíce. Aby však prodejní proces proběhl co nejrychleji a co nejjednodušeji, je důležité dodržet správný postup. Zde je přehled toho, co děláme:

1. Příprava nemovitosti na prodej:

A) Profesionální čištění

Před tím, než nemovitost nabídneme potenciálním kupcům, ujistíme se, že je byt naprosto čistý. Pokud je třeba, doporučíme majiteli provést celkové čištění, které snadno zajistíme (využíváme služeb vysoce kvalifikovaných profesionálů na úklidové práce, kteří byt uklidí, bude-li to nutné i vydezinfikují, vyleští všechny plochy, umyjí okna a aplikují domácí parfém).

Je-li to nezbytné, v této fázi majiteli doporučíme opravu malby na stěnách. V případě potřeby výmalbu také zajistíme. Osobně zkontrolujeme, že opravy jsou provedeny správně a ujistíme se, že nejsou předražené.

B) Aranžování interiérů

Až se ujistíme, že váš byt je čistý, přejdeme na proces zařizování bytu. Během této fáze se ujistíme, že vaše nemovitost vypadá na fotografiích, které později pořídíme, nejlépe jak může. Aranžování interiéru je komplexní proces (více se dozvíte v naší sekci „Tipy pro úspěšný pronájem“), během kterého uspořádáme nábytek tak, že místnost vypadá prostorně a čistě. Vystěhováním osobních věcí (hraček, obrazů…) prostor „odosobníme“ a potencionálnímu klientovi tím umožníme představit si vaše místo jako jeho nový domov. Pokud je nábytek starý a nehezký, doporučíme majiteli jeho odstranění, které následně zajistíme. Ke všem změnám samozřejmě dojde až po dohodě s majitelem nemovitosti. Vhodně uspořádaný interiér výrazně urychlí hledání vhodného nájemce.

C) Profesionální fotografie

Pořizujeme pouze fotografie čistých a naaranžovaných bytů. Spolupracujeme výhradně s profesionálním fotografem.

(Příklady fotografií naleznete zde)

Můžete se tedy sami přesvědčit, jak je důležité pořídit dobré fotografie vyznačující se znamenitou kvalitou, neboť výrazně zvyšují šanci na nalezení správného kupce za skvělou cenu.

2. Hledání kupujícího

A) Intenzivní propagace na realitních internetových portálech

Vaši nemovitost budeme intenzivně inzerovat na nejméně šesti nejnavštěvovanějších realitních portálech (sreality.cz, realitymix.cz, reality.cz a další).

B) Vzájemná spolupráce

(115 českých RE/MAX kanceláří, 1200 realitních makléřů)

RE/MAX Česká republika má v současné době v České republice:

115 individuálních kanceláří
Přes 1200 realitních makléřů

Poté, co vaši nemovitost uvedeme v systému RE/MAX, zpřístupní se všem našim makléřům, kteří ji nabízejí svým klientům. Jakmile má klient o nemovitost zájem, jsme všichni povinni vzájemně spolupracovat. Pamatujte, že vaši nemovitost prodává celá naše síť, a nikoliv pouze jeden jediný makléř. Samozřejmě ale platí, že makléř, který vaši nemovitost přijal, je vaším kontaktním místem a bude se o vás starat v průběhu celého procesu.

C) Spolupráce s jinými realitními kancelářemi (mimo síť RE/MAX)

V případě, že nenalezneme vhodného klienta do konce třetího týdne vyhledávání, ani z internetových portálů, ani ze spolupráce v rámci RE/MAX sítě, začneme kontaktovat makléře mimo naši RE/MAX síť. Disponujeme sítí vynikajících realitních makléřů mimo RE/MAX, kteří s námi pravidelně spolupracují. Formou této spolupráce pokrýváme většinu největších realitních kanceláří v Praze. Najdeme-li tedy klienta, který hledá byt, jaký nabízíte, existuje velká šance, že ho pro vás získáme.

D) Tradiční lokální inzerce

Vedle internetových portálů a spolupráce mezi realitními makléři také samozřejmě stále používáme tradiční postupy, které se zaměřují na místní úroveň a cílí na potenciální klienty z okolí vaší nemovitosti:

Vyrábíme informační letáky a šíříme je lokálně v okolí
Vyrobíme velký banner s nápisem „Na prodej“ a instalujeme ho na terasu nebo balkon vašeho bytu
Zajistíme inzerci v elektronické nebo fyzické podobě na příslušném bytovém výboru

3. Příprava smluvních podkladů

A) Zákonná finalizace všech nezbytných dokumentů

V této fázi předáme proces našim právníkům; spolupracujeme se třemi různými ověřenými právními společnostmi. Zprostředkovatel samozřejmě dohlíží na celý proces a je ústředním bodem pro prodávajícího i kupujícího.

B) Pečujeme o vás. A pečujeme o vás i poté, kdy je vaše nemovitost prodána a provize vyplacena.

Jednoduše věříme v dlouhodobé partnerství a zůstáváme s vámi i nadále v kontaktu. Během několika týdnů zavoláme novému nabyvateli a přesvědčíme se, zda pro něho můžeme něco udělat. Se stejným záměrem kontaktujeme i bývalého majitele. Navíc vás budeme informovat o některých právních povinnostech, které jsou spojeny s prodejem nemovitosti (například vám, bude-li třeba, vypočítáme daň z prodeje nemovitosti a poradíme vám, kdy a kde ji zaplatit).

Finanční a smluvní informace

Finanční údaje: provize (hradí prodávající): dle dohody, obvykle 5 % z prodejní ceny nemovitosti < 7 mil Kč a 4 % z kupní ceny nemovitosti > 7 mil Kč

Příklad výpočtu: majitel prodává nemovitost za 5 000 000 Kč. Analyzujeme, že cena je přiměřená a opovídá tomu, abychom jej zastupovali při prodeji. Nemovitost následně na trhu nabízíme za 5 250 000 Kč. Poté, co je prodána, majitel získá 5 000 000 Kč, a RE/MAX obdrží provizi 250 000 Kč.

Smluvní údaje: reprezentujeme pouze vlastníky, kteří s námi podepsali exkluzivní smlouvu platnou po dobu dvou měsíců. Po uplynutí této doby je na svobodné vůli majitele nemovitosti a svobodné vůli RE/MAX realitního makléře (mě), zda bude spolupráce prodloužena (v tomto případě musí vlastník a RE/MAX podepsat novou smlouvu na další dva měsíce nebo déle, dohodnou-li se tak) nebo ukončena uplynutím dvouměsíční lhůty. Vezměte prosím na vědomí, že nepoužívám smlouvy, které budou standardně nebo automaticky prodlouženy. Plně respektuji svobodnou vůli obou stran a uplatňuji pouze dvouměsíční smlouvu, díky čemuž se všichni účastníci cítí bezpečně a mají náš společný obchodní vztah plně pod kontrolou. V případě, že chce vlastník nemovitosti podepsat exkluzivní smlouvu na dobu delší než dva měsíce, můžeme se tomuto požadavku ve většině případů snadno přizpůsobit.